Stadnina

Zapraszamy Państwa do Stadniny Koni „Maciukiewicz” w Nowęcinie koło Łeby

Nasz ośrodek jeździecki prowadzimy od 1992 roku. Jest on położony 1 km od Łeby – „Letniej Stolicy Polski”, w sąsiedztwie Słowińskiego Parku Narodowego i jeziora Sarbsko.

Niewątpliwą atrakcją jest możliwość przeżycia jazdy konnej nad morzem, marzenia praktycznie każdego jeźdźca lubiącego jazdę w terenie.

Jesteśmy przygotowani do prowadzenia nauki jazdy konnej dla jeźdźców o różnym stopniu zaawansowania. Posiadamy około 35 koni rasy małopolskiej, sp i wlkp przygotowanych do profesjonalnej nauki jazdy i  doskonalenia umiejętności jeździeckich oraz sportu (skoki, ujeżdżenie i rajdy turystyczne).

Prowadzimy działalność całoroczną. Prowadzenie jazd niezależnie od kaprysów pogody ułatwia nam kryta ujeżdżalnia.

W okresie ferii zimowych i wakacji organizujemy obozy jeździeckie dla dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat. Zapraszamy także na wczasy w siodle osoby dorosłe.

Od kilkunastu lat organizujemy zawody konne w skokach przez przeszkody, rajdy konne i Hubertusy.

Przyjmujemy konie w pensjonat na cały rok, a także na okresy krótsze (np. urlop).

Oferujemy także do sprzedaży konie hodowlane, rekreacyjne, sportowe i szkoleniowe rasy małopolskiej, szlachetnej półkrwi, wielkopolskiej, sląskiej. Zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny.

Ośrodek czynny jest codziennie w godzinach od 8:00 do 13:00 oraz od 15:00 do 20:00 (w godz. 13:00-15:00 – przerwa obiadowa i karmienie koni).

Do zobaczenia w siodle nad morzem!

Bogna i Franciszek Maciukiewiczowie

Galeria